Flexi600Blu Lazer

İtalyan SEI Laser tarafından geliştirilen Flexi600Blu Lazer, özellikle pleksi noktalama için geliştirilmiştir. Piyasada pleksi noktalama olarak adlandırılan sistem açıklamak gerekirse: Flexi600Blu Lazer makinesi özel bir yazılım ile galvo lazer pleksi üzerine noktalar atmaktadır. Bu noktalar yanlardan pcb ile verilen lazer ışığı bütün pleksi yüzeyinden dağıtmaya yarar. Bir önceki modeli FlexiBlu Lazer‘e göre %40’a varan performans artışı sağlanmıştır.

Dünyada çevresel koşullar sebebiyle daha az enerji kullanımına yönelmektedir. Aydınlatma ile ilgili imzalanan anlaşmalarda (Örnek; Kyoto Protokolü) Avrupada 2015 yılına kadar ofislerde ve evlerde tüketilen elektrik miktarının %30 azalmasını ön görmektedir. Bu gibi nedenlerden dolayı dünya Led Teknolojisine yönelmiştir.

Yakında kullanmakta olduğumuz gazlı lambaların (florasan gibi) üretimi bitecek ve bulmakta güçlük çekeceğiz. Bütün bunların yanında çok hızlı ilerleyen LED teknolojisi görsel, reklam ve p.o.p alanlarında da yerini kalitesi ile arttırarak sağlamlaştırmaktadır.

SEI Lazer‘in iki yıllık ar-ge çalışmalarından sonra ortaya çıkardığı yeni keşfi “BluScan” Teknolojisi ile hem ekonomik, hem estetik hem de daha fazla ve homojen ışık almak mümkün olmaktadır.